Wylewki Cementowe
Do wykonania wylewek cementowych używamy piasku o fakturze 0-4 mm sortowanego. Użycie niewłaściwego kruszywa jest często przyczyną złuszczania się powierzchni posadzki. Jeżeli materiał zapewnia inwestor a jest on nieodpowiedniej jakości może zdarzyć się, że odmówimy wykonania usługi. Beton wykonujemy w oparciu o cement II. Cement taki ma dłuższy czas wiązania, natomiast beton z niego wykonany jest mniej narażony na skurcze, mikropęknięcia oraz samoistne ugięcia, które są nieodłącznym zagrożeniem przy wykonywaniu posadzek cementowych. Dodatkowo do wykonani wylewki używamy plastyfikatorów i włókien polipropylenowych, które redukują napięcia powierzchniowe i wzmacniają wylewkę. W szczególnych przypadkach stosuje się również wzmacniającą siatkę stalową.
Przygotowana na terenie budowy masa betonowa w półsuchej postaci jest transportowana do punktu aplikacji przy pomocy pomp typu MIXOCRET, dzięki czemu w krótkim czasie jesteśmy w stanie podać urobek do wysokości kilku pięter.
Dysponujemy kilkoma brygadami wylewkarskimi, co sprawia że realizacja zadań przebiega sprawnie i terminowo. Warto dodać, że nasi pracownicy posiadają uprawnienia państwowe do obsługi podajników MIXOCRET. Wyznaczanie poziomów wykonujemy za pomocą niwelatorów gazowych lub laserowych. Po aplikacji i wyrównaniu, wylewka wygładzana jest za pomocą zacieraczki talerzowej, co pozwala uzyskać idealny podkład pod ostateczne warstwy wykończeniowe posadzki jak na przykład terakota lub panele.
Bardzo istotną kwestią przy wszelkich pracach betoniarskich jest pielęgnacja wykonanych powierzchni. Najlepiej byłoby przykryć folią, zroszone powierzchnie. Jeśli nie jest to możliwe, to należy zraszać wylewkę przez 3-5 dni. Unikać wietrzenia i przeciągów. Szczególnie ważna jest pielęgnacja betonu na nieocieplonych poddaszach, zwłaszcza w upalne dni. Łuszczenie, pylenie posadzki to najczęściej efekt "spalenia" betonu, czyli jego wyschnięcia przed zakończeniem procesu wiązania. Wylewki wykonane na balkonach, również należy pielęgnować ze szczególną uwagą. Jeśli mają one przezimować nie wykończone płytkami lub okładziną wodoodporną, to należy je bezwzględnie przykryć folią, aby nie zamokły a w dalszej kolejności nie uległy rozsadzeniu przez mróz.